فهرست بستن

تاثیر علم پزشکی بر کیفیت زندگی

تاثیر علم پزشکی بر کیفیت زندگی

پزشکی

پزشکی دانش کاربردی است که به حفظ و ارتقاء سلامتی و درمان بیماری‌ها می پردازد. علم پزشکی که در گذشته علم طب خوانده می شد، با شناخت بیماری‌ها و یافتن راه‌های درمان آن در ارتقای کیفیت زندگی انسان‌ها تاثیر زیادی داشته است.

علم طب با استفاده از علوم مختلف دیگر مانند فیزیک، شیمی، زیست شناسی، علوم اجتماعی و مهندسی در تمام زمینه‌های زندگی افراد وارد شده و تاثیرگذار بوده است. انواع وسایل توانبخشی برای ارتقاء سلامتی افراد ناتوان نمونه بارز از پیشرفت علوم مهندسی و علم پزشکی بشمار می‌رود.

کشف بیماری‌ها و واکسن‌های مختلف، یافتن روش‌های درمانی پیشرفته، پیشرفت علوم آزمایشگاهی بواسطه اختراع دستگاه‎های آزمایشگاهی مدرن و ساخت انواع وسایل توان‌بخشی و درمانی منجر به ایجاد تحول بزرگی در کیفیت زندگی انسان‌ها و حتی حیوانات گردیده است.

مهندسی پزشکی و روش‌های نوین

پیشرفت تکنولوژی الکترونیک و دیجیتال نیز موضوع دیگری است که منجر به منجر به شناخت انواع وسایل مهندسی پزشکی و روش‌های نوین جراحی و درمان می‌گردد. با کمک دستگاه‌های دیجیتالی پیشرفته درصد خطای انسانی کاهش و میزان موفقیت روش‌های درمانی افزایش چشمگیری یافته است.

علم طب علاوه بر تاثیر بر روی کیفیت زندگی انسان‌ها موجب بهبود وضعیت بهداشت و سلامتی حیوانات نیز گردیده است. انواع کلینیک‌های دامپزشکی پیشرفته به کمک حیوانات آمده و موجب افزایش طول عمر آن‌ها گردیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.