فهرست بستن

باد سرخ

باد سرخ
اسم های دیگر این بیماری شامل :
Erysipelas،Ignis sacer،holy fire،St. Anthony’s fire می باشد.
یک بیماری حاد است که عموما با راش های پوستی همراه است.
عفونت بافت نرم و لنفاتیک است که اغلب در بچه های کم سن و سال اتفاق می افتد وبه صورت برجستگی های قهوه ای با حاشیه مشخص روی پوست می باشد.
یک نوع سلولیت حاد و التهابی است که به واسطه درگیری مجاری لنفاوی از انواع دیگر سلولیت افتراق داده میشود.

نسبت به سلولیت سطحی تر بوده و بخش های فوقانی درم را درگیر میکند. عامل بیماری استرپتوکوک است.عفونت بدنبال اسیب و خراش پوستی وارد میشود شایعترین محل درگیری ساق پا است ولی سایر نواحی مانند صورت-بازو-ران و در نوزادان اطراف ناف ممکن است درگیر شوند.

باد سرخ3

شروع بیماری ناگهانی است و از۴-۴۸ ساعت طول میکشد و به صورت بی حالی درد عضلانی و لرز و تب بالا بروز میکند. لکه ای شدیدا سفت گرم و براق با حدود کاملا واضح و برجسته ایجاد میشود.
باکتری استرپتوکوکوس پایوژنز از راه پوست یا مخاط به داخل لنفاتیکهای سطحی راه یافته و به تدریج در اطراف محل ورود خود پیش می‏رود و تورم قرمز رنگ سخت و برجسته به وجود می‏آورد که با تب و علایم عمومی همراه است. شروع بیماری ناگهانی بوده و بیمار ابتدا در محل ضایعه احساس سوزش و خارش می‏کند. در نگاه اول یک منطقه قرمز و برجسته در پوست دیده می‏شود که در هنگام لمس، گرم و دردناک است و حدودش کاملا از پوست سالم تشخیص داده می‏شود. معمولا گلودرد و بزرگی خفیف غدد لنفاوی گردنی با عفونت همراه است خصوصا وقتی که صورت مبتلا باشد. سر درد و استفراغ علایم شایعی هستند. آسیب پوستی ممکن است به چرک بنشیند و یا روی آن تاولهایی به وجود آید گاهی نیز عفونت به بافت عمقی و خون می‏رسد و سلولیت و عفونت خون ایجاد می‏نماید. مناطقی که در این بیماری به طور شایع گرفتار می‏شوند صورت، انتهاها، یا تنه می‏باشد. بهبودی در اشکال درمان نشده بسته به سن بیمار و شدت عفونت تا چند هفته به طول می‏انجامد و عود نسبتا شایع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.