فهرست بستن

باد سرخ

باد سرخ
اسم های دیگر این بیماری شامل :
Erysipelas،Ignis sacer،holy fire،St. Anthony’s fire می باشد.
یک بیماری حاد است که عموما با راش های پوستی همراه است.
عفونت بافت نرم و لنفاتیک است که اغلب در بچه های کم سن و سال اتفاق می افتد وبه صورت برجستگی های قهوه ای با حاشیه مشخص روی پوست می باشد.
یک نوع سلولیت حاد و التهابی است که به واسطه درگیری مجاری لنفاوی از انواع دیگر سلولیت افتراق داده میشود.

نسبت به سلولیت سطحی تر بوده و بخش های فوقانی درم را درگیر میکند. عامل بیماری استرپتوکوک است.عفونت بدنبال اسیب و خراش پوستی وارد میشود شایعترین محل درگیری ساق پا است ولی سایر نواحی مانند صورت-بازو-ران و در نوزادان اطراف ناف ممکن است درگیر شوند.

باد سرخ3

شروع بیماری ناگهانی است و از۴-۴۸ ساعت طول میکشد و به صورت بی حالی درد عضلانی و لرز و تب بالا بروز میکند. لکه ای شدیدا سفت گرم و براق با حدود کاملا واضح و برجسته ایجاد میشود.
باکتری استرپتوکوکوس پایوژنز از راه پوست یا مخاط به داخل لنفاتیکهای سطحی راه یافته و به تدریج در اطراف محل ورود خود پیش می‏رود و تورم قرمز رنگ سخت و برجسته به وجود می‏آورد که با تب و علایم عمومی همراه است. شروع بیماری ناگهانی بوده و بیمار ابتدا در محل ضایعه احساس سوزش و خارش می‏کند. در نگاه اول یک منطقه قرمز و برجسته در پوست دیده می‏شود که در هنگام لمس، گرم و دردناک است و حدودش کاملا از پوست سالم تشخیص داده می‏شود. معمولا گلودرد و بزرگی خفیف غدد لنفاوی گردنی با عفونت همراه است خصوصا وقتی که صورت مبتلا باشد. سر درد و استفراغ علایم شایعی هستند. آسیب پوستی ممکن است به چرک بنشیند و یا روی آن تاولهایی به وجود آید گاهی نیز عفونت به بافت عمقی و خون می‏رسد و سلولیت و عفونت خون ایجاد می‏نماید. مناطقی که در این بیماری به طور شایع گرفتار می‏شوند صورت، انتهاها، یا تنه می‏باشد. بهبودی در اشکال درمان نشده بسته به سن بیمار و شدت عفونت تا چند هفته به طول می‏انجامد و عود نسبتا شایع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.