فهرست بستن

باکتری فیرمیکوت را بشناسید

باکتری فیرمیکوت

فیرمیکوت

فیرمیکوت (لاتین: firmus ، firmus ، بسیارقوی ، اشاره به دیواره سلولی) یک پناهگاه باکتری ها است ، که بیشتر آنها دارای ساختار دیواره سلولی گرم مثبت هستند. با این حال ، معدودی مانند Megasphaera ، Pectinatus ، Selenomonas و Zymophilus دارای غشای شبه بیرونی هستند که دارای دیواره سلولی گرم منفی هستند. دانشمندان فیرمیکوت را طبقه بندی کرده اند که شامل همه باکتری های گرم مثبت است .

بسیاری از شرکت های بزرگ آندوسپورها را تولید می کنند که در برابر خشک شدن مقاوم هستند و می توانند در هر نوع شرایط شدید زنده بمانند. آنها در محیط های مختلف یافت می شوند و مقاومت این گروه در برابر برخی از عوامل بیماری زا قابل توجه است. کسانی که در یک خانواده هستند ، heliobacteria ، از طریق فتوسنتز اکسیژن انرژی تولید می کنند.

فیرمیکوت باکتریهای گرم مثبت

باکتری های گرم مثبت به عنوان باکتری هایی که در طی فرآیند گرمی یک رنگ کریستال بنفش را حفظ می کنند طبقه بندی می شوند. باکتری های گرم مثبت زیر میکروسکوپ به رنگ آبی یا بنفش ظاهر می شوند ، در حالی که باکتری های گرم منفی قرمز یا صورتی به نظر می رسند. تفاوت در طبقه بندی تا حد زیادی بر اساس تفاوت در ساختار دیواره سلولی باکتری ها است.

باکتریاهای اصلی ، فرم های گرم مثبت ، فیرمیکوت را تشکیل می دهند ، نامی که اکنون برای بزرگترین گروه استفاده می شود. شامل بسیاری از جنس های شناخته شده مانند باسیلوس ، لیستریا ، استافیلوکوکوس ، استرپتوکوک ، انتروکوکوس و کلستریدیوم است. همچنین گسترش یافته این نوع باکتری فیرمیکوت که شامل Mollicutes است، باکتری هایی مانند مایکوپلاسما که فاقد دیواره سلولی هستند.

این نوع باکتری ها فیرمیکوت که درون بدن انسان زندگی می کنند و به باکتری های روده مشهور شده اند و حتی به ایمنی بدن کمک خواهند کرد و برخی ویتامین ها مانند ویتامین B&K را تولید کرده و حتی باعث تجزیه کربوهیدرات ها می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.